Zahrádecký
Dvůr

Farmapark Soběhrdy

Zahrádka – Soběhrdy – a zpět

Farmapark Soběhrdy zabaví vás i vaše děti na celý den!

Ze Zahrádeckého dvora vyjedete doleva na Vojkov, přes náves stále rovně, až se dostanete na křížení se státní silnicí č. I/18, po které se dáte doprava na Votice. Stále po hlavní silnici dojedete až na mimoúrovňové křížení s rychlostní silnicí č. I/3 a pojedete rovně na přemostění směrem na Benešov. Po rychlostní silnici dojedete až do Benešova. Na křížení se silnicí č. II/106 (Benešov a Týnec nad Sázavou)  odbočíte doprava do města a hned doleva směr centrum a Sázava. Po levé ruce minete nemocnici a na křižovatce se dáte doleva a na kruhovém objezdu prvním výjezdem vyjedete přes železniční trať. Po hlavní silnici, městském vnějším okruhu, dojedete až na konec města a na velké křižovatce odbočíte doleva na silnici č. II/110 směr Sázava. Po této silnici projedete vesnicemi Bába, Bedrč a Soběhrdy. Farmapark se nachází za vesnicí, parkoviště je přehledně značeno šipkami.

farmapark SoběhrdyVýhodou Farmaparku Soběhrdy jsou atrakce uvnitř i venku, tedy je možné absolvovat výlet při jakémkoliv počasí. Venkovní areál tvoří především výběhy pro zvířata, lákadlem jsou zejména velbloudi, lamy, pštrosi, klokani, ale i nám známější osli, kozy, ovce a mufloni a dále vodní zvířata a ptáci. Venkovní atrakce potěší děti i dospělé.  Atrakcemi jsou: projížďka dětským Jeepem, vláčkem, jízda na poníkovi, tubingová dráha, plovoucí kruhy jsou placené, ale lze zde najít i mnoho volně přístupných hřišť s trampolínami, houpačkami, lanovou dráhu, vodní atrakce a další. Vnitřní herna v hale je plná různých prolézaček, skluzavek, kostiček a dalších herních prvků vhodných pro různě velké děti od dvou let. Ve vnitřní herně jsou toalety a restaurace se zahrádkou. Venku je také možno farmapark Soběhrdynajíst se na grilovací louce. Farmapark poskytuje zábavu na celý den a děti si jej okamžitě zamilují. Jedinou nevýhodou je nedostatek stínu v horkých letních dnech, doporučujeme na to myslet předem a vzít si s sebou opalovací krém a slunečník. Areál je otevřen každý den od dubna do září, v březnu a říjnu jen o víkendech. Na webu farmapark.eu najdeme podrobné informace o vstupném, vyplatí se objednat online a nebo sledovat akční nabídky. Musíme ovšem počítat, že celodenní návštěva vyjde poměrně draho, neboť kromě základní vstupné nás děti často přemluví k extra placeným službám jako je krmení zvířat či výše uvedené speciální atrakce. Včetně oběda pak návštěva může rodinu vyjít až na dva tisíce korun.

Zpět se automobilem dostaneme stejnou cestou a nebo přes Neveklov (v Benešově směrovky na Konopiště a Neveklov, v Neveklově přes náměstí a kolem hřbitova na Hodětice a Štětkovice, Vojkov a  na Zahrádku.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety