Zahrádecký
Dvůr

Kolem chalupy na západ

Zahrádka – Dobrohošť – Podolí – Drábův mlýn – a zpět

Výlet měří necelých 9 km, nastoupáme jen 167 metrů, terén je nenáročný a vhodný pro rodiny s dětmi.Horizont-u-prevrzeneho-vozu

Ze Zahrádeckého dvora se vydáte přes náves do kopce (na jih) a hned na začátku výletu se dostanete na místo s pěkným výhledem na nejbližší okolí. Na křižovatce se dejte doprava, u autobusové zastávky Křenovičky opět doprava a brzy doleva, abyste kolem malého rybníka Strženec dorazili k zámečku Dobrohošť. První zmínka o něm je z poloviny 15. století, nyní je nepřístupný.


cesta do PodolíPokračujte lesíkem a u kapličky odbočte doprava přes pole (nejvyšší bod výletu), cesta následně vede lesem z kopce dolů a podél potoka Mastníku do vesnice Podolí. Odtamtud zbývají zpět na chaloupku přibližně 3 km. U křížku půjdete doprava, překročíte Mastník a lesem podél Bezmířského potoka se dostanete na silnici z Vojkova na Votice (značená také jako cyklostezka č. 112). Dále můžete jít doprava a pokud je mokro a bahno, zůstanete na silnici, v případě sucha můžete jít lesní cestou vpravo od silnice. Cesta se na silnici vrátí asi po kilometru. Po dalším půlkilometru mineme po pravé straně Drábův mlýn a dojdete do vesnice Křenovice. Za vesnicí odbočíte mírně doprava do kopce a to už uvidíte první stavení Zahrádky.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety