Zahrádecký
Dvůr

Kolem klokočovského lesa

Zahrádka – Klokočov – Bezmíř – Martinice – a zpět

Výlet dlouhý 12,6 km přes lesy a pole v okolí.

Ze Zahrádeckého dvora vyrazíte doleva po silnici z kopce dolů, kolem bývalého kravína rovně a dojdete do Křenovic. Po levé ruce minete zvoničku a pokračujete přes mostek. O 50 metrů dál odbočíte mírně doprava na lesní cestu (ne úplně prudce doprava – to je výlet Klokočovským lesem).

FKK KlokočovLesem vystoupáte po 1 km na louku, kde se nachází FKK kemp Klokočov (nudistické koupaliště). Po polní cestě pokračujete na sever, až dojdete k vesnici Bezmíř. V ní si ve 30. letech 20. století nechal na návrh architekta Karla Honzíka postavit dům spisovatel František Kovárna  (číslo popisné 6) a tomuto kraji věnoval sbírku lyrických próz Bezmíř. Nicméně pokud nejste fanoušci architektury, nemusíte do vsi zacházet, ale na křižovatce se dáte doprava směrem na samotu Lhotka. Po levé straně se vám otevírá pěkný výhled na Vrchotovy Janovice, ve kterých na zámku žila hraběnka Sidonie Nádherná. Pokračujte dále do lesa, nejvyšší bod dnešního výletu.
trz Martinice


Při návratu projdete pod elektrickým vedením, po dalším 0,5 km se na rozcestí dejte z kopce prudce doleva. Vyjdete z lesa a na další křižovatce se můžete rozhodnout, zda půjdete rovně nejkratší cestou domů přes Nezdice k potoku Mastník a nebo odbočíte doleva na Martinice, kde se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie a za ním pozůstatky tvrze. Od ní půjdete přes náves kolem požární nádrže rovně na hlavní silnici (cyklostezka č. 112) a po ní kolem rybníků a podle potoka Mastník údolím směrem na Vojkov. Projdete Bučovice, a když se krajina trochu otevře, odbočíte na křižovatce (u již dříve zmíněného) kravína prudce doleva, a dostanete se zpět na Zahrádecký dvůr.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety