Zahrádecký
Dvůr

Na Konopiště!

Zahrádka – Konopiště – Benešov – a zpět

Zámek Konopiště nás upoutá již z dálky svou věží vyčnívající nad les. Prohlídka nám ukáže luxusní život následníka trůnu, v zámku si nechal postavit například i výtah.

Ze Zahrádeckého dvora vyjedete doleva na Vojkov, rovně se dostanete až na silnici č. I/18, na kterou odbočíte doprava na Votice. Na křížení se silnicí I/3 pojedete nadjezdem, a pak doprava směr Benešov a Praha. Po rychlostní silnici dojedete až na obchvat Benešova, na prvním kruhovém objezdu pojedete druhým výjezdem na Prahu a na další křižovatce odbočíte doleva směrem na Konopiště.

Po necelých dvou kilometrech odbočíte doprava na značené centrální parkoviště.  Kzámek Konopiště (Jiří Hloušek) zámku se vydejte pěšky asfaltovou cestou přes silnici nebo v sezóně turistickým vláčkem. Po pravé straně si všimnete restaurace specializující se na zvěřinové menu. Zámek byl vystaven na počátku 16. století na místě hradu ze 13. století. Současná romantická podoba byla dokončena v roce 1887. Momentálně je ve vlastnictví státu, před první světovou válkou jej proslavil následník vídeňského císařského trůnu Ferdinand d‘Este s chotí Žofií Chotkovou. Po prohlídce zámku a případném obědě se můžete zastavit v Benešově, kde se nachází Městské sportovní zařízení s krytým bazénem, který je otevřen celoročně a je vybaven malým dětským bazénem, velkým bazénem 25 m, relaxační zónou s masážními tryskami, vířivým bazénkem a saunou. V letních měsících je k dispozici venkovní sluneční terasa vybavená relaxačními lehátky a slunečníky. Alternativou je venkovní bazén v Dukelské ulici nedaleko vlakového nádraží. Funguje v létě při dobré předpovědi, což lze ověřit na telefonu 317721352, cena pouhých 20 Kč za hodinu.

krytý bazén BenešovZpět domů je lepší se vydat nikoliv přes centrum, ale z parkoviště u aquaparku odbočte doleva ulicí Černoleskou, která vás dovede na kruhový objezd před Benešovem. Od venkovního bazénu v Dukelské je to pak nejlepší přes železniční trať, pak hned doprava ulicí Hodějovského a následně doleva kolem nemocnice ulicí Máchovou a podjezdem na silnici č. I/3. Na kruhovém objezdu pojedete směr na Tábor, do Olbramovic a za nimi odbočíte doprava na silnici č. I/18 na Sedlčany. Po 9 km odbočíte doleva na Vojkov, a pak pojedete rovně přes náves kolem kostela a dál lesem až do Křenovic. Za vsí mírně doprava do kopce, kde vás již uvítá obec Zahrádka a v ní Zahrádecký dvůr.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety