Zahrádecký
Dvůr

Na nákup do Sedlčan

Zahrádka - Sedlčany - a zpět

Sedlčany jsou dobře dostupné i autobusem, a tak si můžete dopřát výlet na nákupy a podívat se na náměstí.Autobusové nádraží Sedlčany

Autobus staví na návsi a do Sedlčan odjíždí ve všední dny přibližně každé dvě hodiny, ve špičce i jednou za hodinu. Za necelou půlhodinku končí na autobusovém nádraží v Sedlčanech, které bylo v roce 2019 zrekontruováno. Na náměstí se dostanete kolem budovy pošty, a pak doprava. Půjdete-li přímo podél domů, můžete navštívit tyto obchody a služby: poštu, květinářství, železářství, knihkupectví, papírnictví, Cibich bar, opravnu mobilů, trafiku, obuv. Na východní straně náměstí podél parkoviště je galanterie, fotoateliér Lesák, vietnamské kadeřnictví a modelování nehtů, klenoty, muzeum. Severní stranu náměstí lemuje nemocnice, drogerie, elektro a pc, potraviny, hotel Florian a řeznictví Dvořák. Dále přejdete k potravinám Flop a přes silnici zpět k náměstí je vietnamská večerka, klenoty, hotel Vltavan s možností využití wellness služeb , pivnice U Krčína, 

Coop Sedlčanybanka Moneta , cukrárna, radnice a Městský úřad s informačním centrem, cukrárna, nožířství KDS a Komerční banka. Ve spodní části náměstí se dostanete k obchodnímu domu Rozvoj. Jsou v něm potraviny Coop, v patře je pak papírnictví a hračkárna. V průchodu je cukrárna (otevřená i v neděli), maso uzeniny a květinářství. Ve sníženém přízemí jsou Domácí potřeby. Kolem nich se dostanete ke stánku s květinami a dekoracemi, přejdete opět silnici a po naší pravé straně se nachází vietnamské oblečení a obuv, pekárna a sedlčanské gymnázium a obchodní akademie. Před gymnáziem je přechod zpět k poště a na autobusové nádraží.

Další možnosti k nákupu máte v ulici 28. října, která vede z náměstí nahoru směrem na sever, jinak silnice II/105. Za výše zmiňovaným řeznictvím Dvořák je oprava a prodej počítačů a příslušenství, trafika, hračkářství, finanční úřad, ovoce zelenina, květinářství, lékárna a ordinace lékařů. Na opačné straně ulice je pak další květinářství a obchodní pasáž, kde lze sehnat dárkové zboží, pracovní obuv a oděvy, kavárnu, obuv, nebo tam najdete farmářský obchod a výrobu klíčů. Zpět na ulici pak maso uzeniny, galanterie, modelářství a hobby, oční optiku a banku Česká spořitelna.

Ve spodní části náměstí je Komerční banka a  za rohem přijdete na malé prostranství zvané Na Potůčku. Po levé straně  je Ovoce a zelenina, plastová okna, pekařství Bejšovec a květinářství. Opodál bychom narazili na samoobsluhu Plus Na Potůčku. Cestu na nádraží si můžete zkrátit přes Komenského náměstí kolem kostela a základní školy dolů. Poslední autobus zpět na Zahrádku odjíždí v19.15 hod a cesta trvá dvacet minut.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety