Zahrádecký
Dvůr

Pro mlsné jazýčky

Zahrádka – Jestřebice – Arnoštovice – a zpět

17 km dlouhý okruh nás zavede na dvě vyhlášené farmy v blízkém okolí. V Jestřebicích se specializují na masnou výrobu, v sousedních Arnoštovicích se vydali cestou mléčných výrobků.

Rancherské specialityZe Zahrádeckého dvora se vydejte doleva směrem na Vojkov. Na první křižovatce odbočte prudce doprava a projedete údolím potoka Mastník až do Martinic. Tam si můžete prohlédnout kostel Nanebevzetí Panny Marie a za ním rozvaliny středověké tvrze. Přes náves pokračujte do Nazdic a za mostem přes železnici se dáte doprava na prašnou cestu. Po ní pojedete do kopce až do Jestřebic. Odbočte doleva a navštivte prodejnu masa a uzenin od místních farmářů. Zda je otevřeno, si můžete ověřit na čísle 703 140 601.

Arnoštovice

Z Jestřebic pokračujte do Arnoštovic, objeďte kostel svatých Šimona a Judy a serpentinami sjeďte dolů k Smilkovskému potoku, za mostkem odbočte doleva. Na potoce stával mlýn, ze kterého se před nedávnem stal statek Na Podskale. Jeho majitelé chovají ovce pro mléko a vyrábí z nich dobré ovčí sýry  a další produkty.

 

Od mlýna pokračujte zpět na silnici a na křižovatce na horizontu odbočte doprava. Po půl kilometru podjedete nový železniční most a na křižovatce se dáte doleva a hned za zatáčkou vjedete do Heřmaniček. Na křižovatce pojedete rovně a přejedete starou železniční trať. Silnice s nově položeným povrchem vás dovede až do Dědkova. Za vesnicí odbočíte doprava a pohodlně dojedete do Zahrádky.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety