Zahrádecký
Dvůr

Vyjížďka virtuosa Suka

Zahrádka – Rozhledna Drahoušek – Křečovice – Sledovice – a zpět

Cyklovýlet dlouhý přes 30 km Vás zavede do kraje  houslového virtuosa Josefa Suka.

Ze Zahrádeckého dvora vyjedete doleva, přes Křenovice, Vojkov a pak stále rovně na cyklotrasu č. 8132. Přejedete hlavní silnici a rozhledna Drahoušekpokračujete do Štětkovic. Vpravo je park Drama věků, na křižovatce odbočíte doleva a hned doprava na Prosenickou Lhotu. Po cyklotrase č. 8132 pokračujete směr Osečany, ale necelý kilometr před nimi odbočíte na značenou lesní cestu k rozhledně Drahoušek. 47 metrů vysoká telekomunikační věž byla upravena na rozhlednu a při výborné viditelnosti je možné dohlédnout až na Ještěd. Vstup je možný jen v létě, výjimečně se lze dohodnout na telefonu 607 401 113. Z rozhledny se vrátíte na křižovatku asi kilometr zpět a odbočíte doleva po červené turistické značce na Křečovice.

Po levé ruce uvidíte kostel svatého Lukáše se hřbitovem, náves poznáváte z filmu Vesnička má středisková. Milovníci kultury se po telefonické objednávce mohou zastavit na prohlídce Památníku Josefa Suka, houslisty, skladatele a zakladatele Českého kvarteta. Z Křečovic pokračujte po hlavní silnici směrem na Neveklov a stále po červené značce na konci vsi odbočte doprava na Strážovice. Na návsi se dejte opět doprava na Hořetice. Tam opět doprava na Hodětice. U rybníka opět doprava, napojte se na mezinárodní cyklotrasu č. 11 Praha – Wien. Asi po 1 km opusťte odbočením doleva a u autobusové zastávky doprava podél Mlékomat Sledoviceohrady lesní obory po cyklotrase č. 0095. Za Starosedlečským rybníkem pojedete rovně na Sledovice a na jejich konci po pravé straně je možné v mlékomatu koupit čerstvé mléko od místního farmáře.

Jinak pokračujete rovně na Minartice, ve vsi u autobusové zastávky se dáte doleva, přes železniční trať, kolem vlakové zastávky. Až dojedete na křižovatku, pokračujte rovně na Bezmíř. Přes náves pojedete rovně a dostanete se do údolí Mastníka a přes Křenovice zpět na Zahrádecký dvůr.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety