Zahrádecký
Dvůr

Pro milovníky techniky

Zahrádka – Retro auto muzeum Strnadice – Letiště Nesvačily u Benešova – Týnec nad Sázavou – Lešany – a zpět

Výlet pro milovníky automobilů a vojenské techniky 20. století.Retroautomuzeum Strnadice

Ze Zahrádeckého dvora vyrazíte doleva na Vojkov, který projedete rovně, a  budete pokračovat i přes křižovatku s hlavní silnicí, až dojedete do Štětkovic. Za vesnicí odbočíte doprava na Klimětice. U Sedlečka odbočíte doprava, ne do vsi, ale kolem rybníka a na začátku obce Strnadice po levé straně najdete parkoviště. Retroautomuzeum vám nabízí téměř stovku renovovaných veteránů automobilů všech značek, které znáte z našich silnic. Jako perlička je k prohlídce přistavena i tramvaj T3.

Letiště Benešov (Karel Burián)Dále pokračujte skrz Strnadice do Maršovic, pak jeďte rovně na Bystřici u Benešova. V Nesvačilech je letiště, kde je možné si objednat vyhlídkový let balónem, letadlem, nebo akrobatický let. Prohlídku či objednávku si lze domluvit na čísle +420 777 920 255. Následně pokračujte na Bystřici, přejeďte most a přivaděčem se dostanete na rychlostní silnici č. I/3 do Benešova. Na obchvatu odbočíte na silnici č. II/106 směr Týnec nad Sázavou. Po hlavní silnici dojedete až do Týnce nad Sázavou, kde lze doporučit výbornou restauraci U Trojánků zaměřenou na tradiční českou kuchyni na adrese Pod Hradištěm 72.  Jak název ulice naznačuje, lze zde navštívit také hrad a muzeum.
tanky v muzeu Lešany


Když se vydáte po mostě přes řeku Sázavu, za ním odbočíte vlevo po proudu řeky do Krhanic, kde se přes další most vrátíte na druhý břeh a na křižovatce odbočíte doprava. Nachází se tam Vojenské technické muzeum Lešany, které v letních měsících nabízí k prohlídce až 700 vojenských vozidel. Otvírací hodiny lze ověřit na telefonu  +420 973 296 161.

 

Domů se dostanete silnicí přes Lešany, kde je možné navštívit zámek postavený v roce 1683 na místě tvrze. Dále pokračujte na Netvořice a Neveklov. V Neveklově na křižovatce s kapličkou jeďte doleva, za náměstím doprava a kolem hřbitova. Po této silnici, která je zároveň cyklotrasou Praha – Vídeň, se dostanete až do Štětkovic a opět přes Vojkov se dostanete na Zahrádecký dvůr.

Prozkoumejte trasu výletu
QR výletu se nepovedlo načíst
Podobné výlety